Századik alkalommal rendezték meg a Liffey Swim úszóversenyt Dublinban.

1920-ban Bernard Fagan úszó kezdeményezte az első Liffey Swim megszervezését. Akkor mindössze 27 férfi úszott versenyt a folyóban, viszont a korabeli leírások szerint annál nagyobb tömeg bátorította őket a partról. J. J. Kennedy győzelme után az évente megrendezett Liffey Swim a dublini élet részeként hagyománnyá vált. A gyakran kedvezőtlen időjárás ellenére mindig akadnak olyan bátor jelentkezők, akiket nem rettent el sem a hideg folyó, sem a heves eső, sem az erős szél. Mára már jelentősen megugrott a résztvevők száma, 2019-ben több mint 600 versenyző indult a versenyen.

A Liffey Swim 1991-ig a férfiak versenye volt, addig nők nem úszhattak az eseményen, hiába vonták be még a sajtót is, hogy tiltakozzanak a nemi diszkrimináció ellen. A vallási vezetők állásfoglalása sem segítette az ügyüket. McQuaid érsek például úgy tartotta, a “vegyes” verseny olyan társadalmi visszaélés lenne, amely megsértené a nemzeti hagyományokat. Így a ’70-es években megrendezett Tommy May Cup volt az első úszóverseny a folyón, amelyen női versenyzők indulhattak.

A teljesítendő táv (2.2 km) nem változott az idők során, a pontos helyszínt viszont befolyásolja a folyó szennyezettsége, illetve a folyamatban lévő hídmunkálatok. A HSE idén is figyelmeztetett, hogy méréseik szerint a folyóban lévő baktériumok száma olyan mértékben megnőtt, ami már betegséget okozhat, ennek ellenére a versenyt nem fújták le.

A Liffey Swim által ihletett egyik legelső művészeti alkotás Jack B. Yeats The Liffey Swim című festménye, amely az 1924. évi nyári olimpiai játékok művészeti versenyén ezüst érmet nyert, az Ír Szabad Állam első olimpiai érmét. A Liffey Swim 100. évfordulója alkalmából 1 eurós bélyeget helyeztek forgalomba, amely Yeats festményét ábrázolja. Az olajfestmény és a medál is megtekinthető a National Gallery of Ireland gyűjteményében.